جهت تهیه هر کدام از محصولات سایت می توانید با شماره 02161791515 تماس حاصل نموده و یا عدد 1 را به شماره 10009594 پیامک نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما سفارش شما را ثبت نمایند.

کنترل کیفیت کفش هنگام خرید کفش

کنترل کيفيت کفش هنگام خريد کفش

 

 

براي ساخت کفش بايد کنترلي وجود داشته باشد؛ زيرا نمي‌توان يک کفش بي‌کيفت توليد شود. به همين دليل در زمان توليد کفش بايد کنترل کيفت انجام شود. تمامي قسمت‌هاي کفش بررسي شود و استاندارد لازم را داشته باشد.

اگر شما يک کفشي را بخريد که کاملاً درست ساخته‌شده باشد و در کنترل کيفيت هم دقت شود، بعد از خريد کفش‌ها تا هميشه سالم نمي‌مانند و به‌مرورزمان دچار نقص مي‌شود.

اما در بعضي مواقع به‌سرعت محل دوخت و يا قسمت‌هاي ديگر کفش خرده و ساييده مي‌شود و اين مشکل بر عهده توليدکننده است؛ و توليدکننده ايرادها را برطرف کرده و رضايت مشتري را جلب مي‌کند.

 

 

بررسي طبقه‌بندي ايرادات کيفي در کنترل کيفيت کفش

ايرادهاي کوچک و جزئي: بعضي از ايرادها هستند که باعث مي‌شود کفش استاندارد لازم را نداشته باشد. اين مدل ايرادهاي جزئي باعث نمي‌شود که مشتري کالاي خريداري‌شده را مرجوع کند.

ايراد بحراني: ايراد و مشکلاتي در کفش وجود دارد که باعث مي‌شود ايمني لازم را نداشته باشد و يا براي فرد خطرساز است.

ايراد و نقص زياد: يکسري ايرادات براي مشتري قابل‌قبول نيست؛ مانند نداشتن ظاهر خوب و زيبا، دوام و استحکام. اين مدل ايرادها باعث مي‌شود مشتري بعد از خريد کالا را مرجوع کند.

 

 

دسته‌بندي کفش براي مشخص کردن ايرادات احتمالي

دو منطقه اصلي وجود دارد. منطقه اول بسيار مهم است زيرا اين قسمت در ديدمستقيم مشتري و کنترل کيفي است. منطقه دو در ديدمستقيم نمي‌باشد؛ و در ديدرس مشتري و ناظر کيفي نمي‌باشد.

اگر ايراد شما در منطقه يک باشد ايراد بزرگي تلقي شده و موردقبول نيست؛ اما اگر ايراد در منطقه دو باشد ايراد جزئي محسوب مي‌شود.

 

 

ايرادهاي کفش

ايرادهاي کفش هم دسته‌بندي دارد. ايرادهايي مانند چسب، واکس و يا نخ اضافه؛ اين مدل ايرادها را کنترل کيفي بررسي مي‌کند.

ايرادهاي در کفش وجود دارد که عمده است؛ مانند ضعيف بودن زيره و جنس کفش و يا استفاده از چسب نامناسب در ساخت کفش. اين مدل ايرادها يا در زمان استفاده کفش مشخص مي‌شود و يا ناظر کيفي متوجه اين ايرادها مي‌شود.

تقارن کفش‌ها نوعي ديگر از ايرادها مي‌باشد. يک کنترل کيفي بايد تمامي اين نقص‌ها را بررسي کند.

 

 

دسته‌بندي کفش‌ها ازنظر کيفيت

دسته A

کفشي است که کيفيت بالا دارد. ازلحاظ ظاهري و زيبايي ايرادي در آن ديده نمي‌شود. بسيار در پا شيک به نظر مي‌رسد. ازنظر توليد استانداردهاي لازم را دارد. اتيکت لازم براي تأييد کيفيت و رنگ را دارد.

 دسته B

کفش‌هايي هستند که ازنظر کارايي آسيبي به بدن مشتري نمي‌رساند؛ اما امکان دارد ازنظر ظاهري کمي اشکال داشته باشد. و يا ازنظر تعميرات نقص‌هايي را داشته باشد. اين مدل کفش‌ها اغلب با تخفيف به فروش مي‌رسد.

دسته C

ايرادات اين مدل کفش‌ها مي‌توانند باعث صدمات به مشتري شود. اين مدل ايراد به‌گونه‌اي است که قابل‌رفع نيست. امکان دارد اين کفش‌ها از موادي ساخته‌شده باشند که طول عمر کفش را کم کند. اين کفش‌ها باعث نابودي برند مي‌شود. بهتر است اين مدل کفش‌ها مرجوع شوند.