loading

جهت تهیه هر کدام از محصولات سایت می توانید با شماره 02161791515 تماس حاصل نموده و یا عدد 1 را به شماره 10009594 پیامک نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما سفارش شما را ثبت نمایند.

کفش باشگاه

چه کفشي مناسب باشگاه مي باشد؟

 

يکي از ويژگي هاي مهم در ورزش کردن کفش مي باشد، کفش مناسب در هنگام ورزش کردن سلامت عضلات و اسکلت شما را حين ورزش تضمين ميکند. شما با پوشيدن يک کفش مناسب ميتوانيد از بروز بسياري حوادث، جراحات و دردها را بگيرد. تهيه کفش ورزشي مناسب که امروزه براي اجراي بهتر ورزش بسيار مهم بوده، داراي سه کارکرد اصلي حفاظت از پا، راحتي و حمل وزن بدن است. 

 

جهت مشاهده کفش هاي کاليلند کليک کنيد.

 

اکثر افراد براي انتخاب کفشي ورزشي خود سراغ قفسه کفش مي روند و کهنه ترين را انتخاب مي کنند. اين کار بسيار اشتباه است. يک جفت کفش کهنه کيفيت و حمايتي که مورد نياز پاهاي شما هست را ندارد.اين کفش گذشته از اينکه مناسب فعاليت ورزشي شما نيست بلکه مشکل زا نيز مي باشد و ممکن است شما را به دردسر بياندارد.

 

 

نکات مهم در زمان خريد کفش باشگاه

براي خريد کفش باشگاه بايد به سايز کفش دقت کنيد. زيرا سايز مناسب مانع از درد پا درون کفش ميشود. حتي اگر کفشي را بصورت آنلاين ميخواهيد خريداري کنيد بهتر است قبل از خريد به يک مغازه فيزيکي مراجعه و سايزي که مناسب شماست را تست و سپس بصورت آنلاين خريداري کنيد. براي خريد بهتر است در پايان روز و يا بعد از تمرين معمولي امتحان کنيد بدين ترتيب پاي شما در بزرگترين حالت خود خواهد بود و شبيه ساز زمانيست که در باشگاه در حال تمرين هستيد.

جهت مشاهده راهنماي سايز کفش کليک کنيد.

نکته بعدي پوشيدن جوراب مي باشد. در زمان خريد نوع جورابي که هميشه در باشگاه پا مي‌کنيد را بپوشيد، اين جوراب‌ها مي‌توانند نقشي کليدي در مناسب بودن کفش براي پاي شما ايفا کنند. پس از پوشيدن کفش شما بايد براحتي پنجه پاي خود را حرکت دهيد و احساس راحتي کنيد. در زماني که با کفش راه ميرويد پاشنه پاي شما نبايد در کفش بلغزد.

نکته ديگر بند کفش مي باشد. اطمينان حاصل کنيد بند کفش بدرستي بسته شده باشد زيرا در توزيع فشار روي پا تاثير زيادي داشته و مانع از لغزش پا درون کفش مي‌شود.

 

مدل هاي کفش ورزشي

انواع مختلف کفش ورزشي براي تمرين در سالن وجود دارد. کفش‌هاي ورزشي که از لبه هاي جانبي و مياني پا محافظت مي‌کنند که دوام و کشش خوبي بر روي سطوح دارند که براي ورزش‌هايي مثل بسکتبال و تنيس مناسب هستند. کفش‌هاي رانينگ براي دويدن بدون ديگر فعاليت‌هاي جنبشي ساخته شده‌اند مانند دويدن روي تردميل و قابليت استفاده در ورزش‌هايي مانند بسکتبال را دارا نميباشند. اگر فعاليت پايه شما اين ورزش‌هاست پيشنهاد ميشود هزينه مورد نظرتان را براي خريد کفش همين ورزش قرار دهيد.

براي مشاهده کفش هاي چابک و تن تاک کليک کنيد.

کفش هاي مناسب باشگاه

کفش کتاني: خوب همه ميدونيم که چقد ورزش براي سلامتي مفيد هست و بايد ورزش کنيم و يکي از مهمترين وسيله براي ورزش کردن کفش مناسب است. حتما براي ورزش کردن در باشگاه بايد کفش مناسب داشته باشيد. رعايت‌نکردن اين موضوع باعث وارد شدن صدمات جدي و بعضا دائمي به ستون فقرات، پاها و بدن مي‌شود. کفش مناسب براي باشگاه همان کتاني‌هاي به اصطلاح رانينگ است که لژ نرم و بلند دارند تا به ستون فقرات فشاري وارد نشود.

 

نياز شما از کفش ورزشي

براي خريد کفش باشگاه اول به فعاليتي که ميخواهيد انجام دهيد دقت کنيد. که قرار است در باشگاه چه ورزش هايي انجام دهيد. فعاليت‌هاي معمول در باشگاه شامل: تمرين با وزنه، تمرينات هوازي، کشش و شرکت در انواع کلاس‌هاي تناسب اندام گروهي است. در اين فعاليت‌ها شما به چندتاي آنها بيشتر علاقه و آنها را انجام مي‌دهيد. ممکن است شما بيشتر وقت خود را بر روي تردميل در حال دويدن يا افزايش روز افزون وزنه‌هايي که ليفت مي‌کنيد، هستيد. اگر شما بيشتر وقت خود را در باشگاه صرف دويدن بر روي تردميل مي‌کنيد احتمالا بايد آرزوي خريد يک کفش رانينگ بادوام را در سر داشته باشيد.

 

چند مدل کفش ورزشي

کفش فوتسال

با توجه به افزايش فشار بر روي رباط، غضروف‌ها به‌ويژه مچ پا، زانو و تاندون آشيل کفش‌هاي تخت آجدار مطلوب است تا قابليت ضربه‌گيري بيشتري درتخت کفش داشته باشد.

 

 

کفش واليبال

براي خريد کفش واليبال بايد به چند نکته توجه کنيد، يکي اين که کفش واليبال بايد چند ويژگي داشته باشد که مهم‌ترين آن‌ها مربوط به زيره کفش است که لازم است از جنس کرپ باشد چرا که پرش جزو ارکان اصلي ورزش واليبال است. نکته ديگري که هنگام خريد کفش واليبال بايد مورد توجه قرار گيرد، لژ آن است که بايد در حدود پنج سانتي‌متر باشد. حرکات اين رشته ورزشي تقريبا همانند رشته بسکتبال است ولي ضخامت تخت کفش واليبال از کفش بسکتبال کوتاه‌تر و ساق اين نوع کفش نيز کوتاه‌تر است.

 

 

کفش آمادگي جسماني و ايروبيک

اين رشته شامل حرکاتي چون قدم زدن، جست و خيز، پرش و غيره است. از اين رو بايد نسبتا سبک و حالت ضربه‌گيري خوبي داشته باشد. در يک کفش ايروبيک مناسب قسمت مياني، خارجي و پاشنه بايد به طور کامل مورد حمايت قرارگيرد و همچنين قسمت جلوي کفش نيز ضربه‌گيري مناسبي داشته باشد.

 

 

کفش کشتي

اين مدل براي اجراي مناسب حرکات کفش بايد از انعطاف پذيري، قدرت و استقامت بالايي برخوردار باشد، همچنين با توجه به براق و ليز بودن کف‌پوش سالن‌هاي کشتي بايد در ته کفش عاج مناسب براي اصطکاک مطلوب باشد. براي زيرکفش نيز بايد ابري نازک وجود داشته باشد و براي محافظت هرچه بيشتر از مچ پا در هنگام اجراي حرکات اين نوع کفش‌ها داراي ساقي بلند هستند.

 

 

کفش بسکتبال

حرکت به جلو، توقف‌هاي ناگهاني و حرکات به پهلو اساس حرکت در رشته بسکتبال است. از اين رو ساق کفش بايد نسبتا بلند و پاشنه آن مستحکم باشد، براي به حداقل رساندن اصطکاک درون کفش نيز کفش‌هاي دولايه بدون پاشنه مناسب بسکتبال است. دربين کفش‌هاي ورزشي داخل سالن ضخيم‌ترين پاشنه را کفش بسکتبال دارد.

نکته: نظافت کفش هاي ورزشي بسيار مهم است، حتما بعد مدتي استفاده کفش را بشوريد، چون پا درون کفش عرق کرده و باعث بوي بد ميشود و امکان مشکلات پوستي و قارچ ميشود.

نتيجه گيري :

براي انتخاب کفش باشگاه به دنبال کفش معمولي کهنه نباشيد. به سايز کفش دقت کنيد، حتما کفش را با جوراب بپوشيد و ورزش را انجام دهيد، کفش خود را تميز کنيد، و حتما ورزش را انجام دهيد تا هميشه سلامت باشيد.