loading

جهت تهیه هر کدام از محصولات سایت می توانید با شماره 02161791515 تماس حاصل نموده و یا عدد 1 را به شماره 10009594 پیامک نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما سفارش شما را ثبت نمایند.

کفش مناسب بارداری

کفش بارداري

 

در دوران بارداري وقتي وارد 6 ماه بارداري ميشود پا ها کم کم شروع به ورم کردن ميکنند و با افزايش وزن روبرو ميشويم. و با هر کفشي نميتوان راه رفت و کفش هاي که قبلا استفاده ميکرديد ديگر قابل استفاده نميباشد.

به اين نکته توجه داشته باشيد در دوران بارداري از خريد کفش هاي ارزان قيمت و بي کيفيت پرهيز کنيد. زيرا انتخاب يه کفش نامناسب بسيار ميتواند خطرناک باشد.

 

 

نکاتي که در دوران بارداري بايد به آن توجه کنيد. 

از کفش بندار استفاده نکنيد

انتخاب کفش بندار بسيار اشتباه مي باشد زيرا ممکن است در ماه هاي اول بارداري برايتان بستن بند کفش راحت باشد، اما بعد 4 ماهگي کم کم خم شدن و بستن کفش بسيار سخت مي شود. به همين دليل  پيشنهاد ما به شما دو مدل کفش مي باشد؛ کفش هاي پشت باز و کالج هايي که پا به راحتي درون شان سر مي خورد و نيازي به خم شدن و جا باز کردن با پاشنه کش ندارند. 

 

از کفش هاي کاملا تخت استفاده نکنيد. 

بعضي از کفش ها بسيار تخت مي باشند به گونه اي که کفي آن آنقدر نازک مي باشد که کوچکترين سنگ ريزه در خيابان را حس مي کنيد. اين مدل کفش ها شايد در حالت عادي شما را اذيت نکند اما بدترين انتخاب براي دوران بارداري مي باشد. حتما سعي کنيد در اين دوران از کفش هاي استاندارد استفاده کنيد. حتما کفش هايي را انتخاب کنيد که کفي مناسب، مستحکم و متناسب با قوس کف پاي شما داشته باشند. فراموش نکنيد انتخاب کفش نامناسب علاوه بر اينکه به پاهاي تان آسيب مي رساند، مي تواند موجب کلافگي و بي حوصلگي شما هم شود. بهترين انتخاب را مي توانيد از ميان کفش هاي طبي بارداري داشته باشيد و با خيال راحت با آنها پياده روي کنيد.

 

استفاده از کفش هاي پاشنه بلند ممنوع

کفش هايي که پاشنه هايي بلندتر از حد استاندارد دارند خيلي راحت فشار روي کمرتان را مضاعف مي کنند و مي توانند دردهاي ساده و قابل کنترل را به دردهاي حاد و مزمن تبديل کنند. شما به دليل عدم تعادل در هنگام راه رفتن و لغزش پا نبايد از پاشنه بلند استفاده کنيد و همچنين رباط‌هاي شما نرم‌تر مي‌شود و شايد مفاصل و عضلات شما هم نرم‌تر باشند. اگر در اين دوران کفش پاشنه‌بلند بپوشيد امکان زمين خوردن داريد. زمين خوردن در دوران بارداري مي‌تواند خطرات زيادي را براي شما به وجود آورد. به همين خاطر پيشنهاد مي‌کنيم که دور پاشنه‌بلند را خط بکشيد.

نکات مهم:

1.      کفشي با پاشنه بلندتر از 5 سانت را به هيچ‌وجه خريداري نکنيد. همچنين اگر کفش پاشنه‌بلند خريداري کرديد، مطمئن شويد که پاشنه آن تيز نباشد

2.      اگر قرار است که قدم بزنيد يا بيرون برويد، بهتر است که يک جفت کتاني راحت و مناسب را بپوشيد.

3.      کفش‌هايي را انتخاب کنيد که به انگشت‌هاي پاي شما فضاي کافي را اختصاص داده است. کفش نوک تيز مانع اين امر خواهد شد و بهتر است به دنبال کفش عريض‌تري باشيد.

4.      اگر کفش مناسب براي قوس پا پيدا نکرديد راه‌هاي ديگري هم پيش روي شما وجود دارد. استفاده از يک کفي کفش خوب و طبي مي‌تواند به پشتيباني پاي شما کمک کند.

5.      به دنبال کفش‌هايي با کف تخت باشيد. اگر کفش و کتاني تخت پيدا نکرديد، پس کفش‌هايي را انتخاب کنيد که عريض هستند و پاشنه کمي دارند.

 

کفش مناسب براي دوران  بارداري

استفاده از کفش کتاني بهترين انتخاب در اين دوران ميتواند کفش کتاني باشد. کتاني ها و کفش هاي ورزشي انتخاب هاي مورد علاقه افراد مي باشد. و ترجيحا در دوران بارداري باز هم از آنها استفاده کنيد. در اين صورت توجه داشته باشيد پنجه اين کفش ها بايد کاملا آزاد و جادار باشند و در عين حال کفي مناسب و نرمي داشته باشند و در عين حال بندي نيز نباشند. بعضي از برندهاي معروف کفش جديدا کفش هايي را با طرح کتاني طراحي کرده اند که تمام ويژگي هاي کفش ورزشي را دارند اما پشت شان باز و پوشيدن شان براي خانم هاي باردار راحت است.

 

براي مشاهده کفش هاي مناسب بارداري کليک کنيد.