loading

جهت تهیه هر کدام از محصولات سایت می توانید با شماره 02161791515 تماس حاصل نموده و یا عدد 1 را به شماره 10009594 پیامک نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما سفارش شما را ثبت نمایند.

کفش مناسب تابستان

کفش مناسب تابستان

با شروع فصل تابستان و گرما پوشيدن کفش هاي جلو بسته و گرم غير ممکن مي شود و  افراد به دنبال خريد کفش هاي تابستاني و جلو باز و صندل ها مي روند. در اينجا براي شما توضيح خواهيم داد چه کفش هايي مناسب تابستان مي باشد و از عوارض برخي کفش ها صحبت مي کنيم.

 

 

نکات مهم درباره انتخاب کفش تابستان

کفش هاي ورزشي و کتاني را در اين فصل به کل فراموش کنيد زيرا اين مدل کفش ها مانند اجاق هاي زودپز پاي شما را نابود مي کنند. اگر کفش رسمي مي خواهيد مي تواند از جنس هاي چرمي يا پارچه اي استفاده کنيد.

براي انتخاب صندل به غير از زيبايي به کاربردي بودن آن نيز دقت کنيد. برخي صندل ها بيشتر شبيه به دمپايي مي مانند و بهتر است از انتخاب آن ها پرهيز کنيد. صندل هايي را انتخاب کنيد که کاملا در پاي شما قرار بگيرند و بندي براي پشت پا داشته باشند. و از پا هاي شما محافظت کند.

اولين نکته در فصل تابستان انتخاب کفش هايي است که بايد کاملا اندازه پاي شما باشد چرا که پس از مدتي به علت گرمي هوا بازتر ميشوند و راحت تر با آن قدم خواهيد زد. انتخاب کفش هاي کمي گشاد هم باعث بدقواره شدن کفش بعد از مدتي مي شود.

به غير از کفش هاي رسمي که به هر حال نياز به آن ها در تابستان هم ديده مي شود مي توانيد از کفش هاي تابستاني يا صندل ها استفاده کنيد. کفش هاي تابستاني بايد داراي منفذهايي باشند که هوا را به پاي شما مي رسانند.

 

 

مزايا و معايب کفش هاي تابستاني

 

معمولا بيشتر صندل ها و کفش هاي تابستاني محافظت کمي از انگشتان مي کنند و بخش کوچکي از پا را مي پوشانند بعضي از آن ها آنقدر بد ساخته شده اند که حين راه رفتن کفش به راحتي از پا خارج مي شوند و شما مجبور مي شويد با جمع کردن انگشتان پاي خود را درون کفش نگه داريد. اين کار در طولاني مدت باعث کشيده شدن بيش از اندازه عضلات پا و انگشتان مي شود. تاندون هايي که عضلات را به يکديگر متصل مي کنند در اين حالت دردناک مي شوند و تورم در بافت هاي حساس پا به وجود مي آيد.

انگشتان پا در بعضي کفش هاي تابستاني به شکل غيرمعمولي به يک سمت خم مي شوند که بعد از يک يا دو ماه عوارض آن به شکل پينه هايي کوچک و بزرگ مشاهده مي شود.

کفش جلو باز و رو باز، دمپايي لاانگشتي و صندل در تابستان  معمولا زياد استفاده مي شود اما بهتر است يادآور شويم که چون قوس کف پا را پشتيباني نمي کنند و پاشنه ندارند و نمي توانند هيچ ضربه اي را دفع کنندو استفاده طولاني از اين مدل کفش هازمينه ساز درد هاي زانو ، لگن و کمر مي شوند . همچنين عامل بروز التهاب در ساق پا هستند . سايش مرتب کف پا با جنس پلاستيکي اين کفش هم مي تواند نه تنها زمينه ساز التهاب تاندون باشد ، بلکه ميخچه و پينه ايجاد کند .

افراد مبتلا به ديابت هم بايد مراقب باشند زيرا اين نوع از پاپوش مي تواند محل مناسبي براي رشد انواع ميکروب باشد و با کوچکترين ضربه و زخم در پا در آن نفوذ کنند .

 

کفش تابستاني بدون پاشنه

اين کفش اصلا مناسب پياده روي نمي باشد. نداشتن پاشنه و تخت بودن کف کفش ميتواند باعث التهاب غلاف پا بشود. اگر مي خواهيد از اين نوع کفش ها ، هر از گاهي استفاده کنيد ، حتما درون آن کفي طبي قرار دهيد. و هر روزه از آن ها استفاده نکنيد. 

کفش پلاستيکي جلوبسته

اين نوع کفش هاي پلاستيکي طرفداران بسياري ميان کودکان و پرستاران دارد چون شستشوي آن راحت است و به دليل سبکي ، فرد در آن احساس راحتي مي کند اما تحقيقات در مورد اين نوع پاپوش ها نشان داده مي توانند زمينه ساز ورم مفاصل و تغيير شکل شست پا شوند . به گفته ي متخصصان فقط کساني که دچار تورم و ادم شديد در ناحيه ي پا و قوزک هستند مي توانند از اين نوع پاپوش استفاده کنند . در غير اينصورت به پا داشتن 8 تا 10 ساعته اين نوع کفش براي سلامت فرد خطرناک است .

 

کفش هاي مناسب تابستان

سعي کنيد از کفش هاي استاندارد استفاده کنيد و بسيار زياد مواظب سلامتي خود باشيد. شما ميتوانيد از کفش هاي جلو بسته ولي داراي منافذ استفاده کنيد نمونه اي از کفش هاي مناسب تابستان که آسيبي به پاي شما نميزند. 

اين مدل کفش ها به گونه اي طراحي شده که هوا از داخل کفش عبور ميکند و باعث نميشود پا درون کفش عرق کند و باعث بيماري هاي قارچي شود. و يه نکته بسيار مهم استاندارد ميباشد و به سلامت پاي شما آسيب نميزند. 

براي مشاهده کفش هاي مناسب و استاندارد کليک کنيد.

 

 

عوارض هاي بسيار جدي کفش هاي تابستاني نا مناسب

باکتري و ويروس هاي خطر ناک

بعضي از اين ميکروب ها در مدفوع انسان و فضولات حيوانات زندگي مي کنند و ورود آن ها به داخل بدن مي تواند باعث بروز بيماري هاي بسيار خطرناک در فصل تابستان شود. در تابستان ميزان تعريق پا هم افزايش پيدا کرده و رطوبت حاصل از آن محيط ايده آلي براي رشد ميکروب ها فراهم مي کند. افرادي که صندل مي پوشند حتما بايد بلافاصله پس از ورود به خانه پاهاي خود را با محلول هاي ضدعفوني کننده بشويند. با آمد ويروس کرونا هم بسيار بيشتر بايد رعايت شود کفش هاي رو باز ميتواند عامل انتقال باشد.

براي مشاهده انتقال ويروس کرونا از طريق کفش کليک کنيد. 

زخم ها و قارچ پا

در کفش هاي معمولي، پاهاي شما به خوبي در يک محفظه محکم نگهداري مي شوند اما در صندل ها و ديگر انواع کفش هاي تابستاني پاها درون کفش حرکت مي کنند. ساييده شدن مداوم پوست پاها با سطح پلاستيکي يا چرمي کفش ها، زخم هايي دردناک به وجود مي آورند که اين زخم ها ممکن است به راحتي توسط ميکروب هاي اطراف خود آلوده شوند و عفونت هاي ماندگاري ايجاد کنند.

 

 

نتيجه گيري:

از کفش هاي نا مناسب و غير استاندارد استفاده نکنيد. زير ممکن است به شما آسيب بزند و غير قابل جبران باشد. 

اما براي خريد کفش مناسب کفشي استفاده کنيد که داراي قوس مناسب باشد، پاشنه مناسب داشته باشد ، از کفي طبي استفاده شده باشد و از پاي شما محافظت کند.

براي مشاهده سايت کاليلند کليک کنيد.