loading

جهت تهیه هر کدام از محصولات سایت می توانید با شماره 02161791515 تماس حاصل نموده و یا عدد 1 را به شماره 10009594 پیامک نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما سفارش شما را ثبت نمایند.

لوازم آرایش

انتخاب لوازم آرايش 

 

شما براي خريد لوازم آرايش کجا ميرويد؟؟ آيا به داروخانه ميرويد يا به فروشگاه هاي لوازم آرايشي و يا از فروشگاه اينترنتي خريد انجام ميدين (مخصوصا در اين شرايط سخت ويروس کرونا که از خونه بيرون اومدن هم سخته و خطرناک) و شايد هم مي رويد سراغ بساط دست فروش ها و با قيمت کمتر چند قلم از محصولات آرايشي و بهداشتي را مي خريد و مي بريد خانه.

 

انتخاب مواد آرايشي

در کل اگر اهل استفاده از لوازم آرايشي در منزل هستيد، بد نيست اصول خريد اين محصولات را ياد بگيريد.

براي خريد لوازم آرايش به نکات زير توجه کنيد

مواد آرايشي 

برخي از خانوم ها، طرفدار لوازم آرايشي هستند که روي پوست آنها ماندگاري طولاني تري داشته باشند که البته فروشندگان هم با توجه به اين نياز، محصولات خود را تحت عنوان، رژ لب 24 ساعته و يا کرم پودر گريم به مشتريان معرفي ميکنند و ميفروشند.

بهتر است بدانيد مواد آرايشي که داراي ماندگاري طولاني تري روي پوست هستند، حاوي درصد بالايي سرب هستند، زيرا اين فلز تاثير زيادي در باقي ماندن پارافين و رنگ‌هاي آرايشي روي پوست دارد.هر چه قدر سرب در اين محصولات آرايشي بيشتر باشد، ماندگاري اين محصولات روي پوست هم طولاني تر خواهد بود.

براي خريد محصولات آرايشي کاليلند کليک کنيد

توصيه کاربردي :

براي اينکه بفهميد لوازم آرايشي که قصد خريد آن را داريد حاوي سرب است يا نه، مي توانيد از آزمايش بسيار ساده اي استفاده کنيد. مقداري از رژ لبتان را روي دستتان بماليد. با يک انگشتر طلا روي آن را خراش دهيد. اگر رنگ آن به مشکي تغيير يافت، مطمئن باشيد که آن محصول داراي درصد بالايي از سرب است.

اين را بدانيد لوازم آرايشي معتبر که مواد مصرف شده در توليد آن روي برچسبشان ذکر شده است، سرب ندارند و وزارت بهداشت نيز براي لوازم آرايشي و بهداشتي که حاوي سرب باشند، برچسب فارسي تاييد شده را صادر نمي کند.

 

توجه نکردن به تاريخ و مصرف

آيا شما هم عادت داريد اگر عاشق رنگ يک سايه چشمتان هستيد، آن را سال ها نگه داريد؟ ولي حتما مي دانيد پس از چند سال، آن ماده آرايشي ديگر حالت پودري اوليه خودش را ندارد و به آساني روي پوست شما پخش نخواهد شد؟

نکته اي بعدي که هنگام خريد لوازم آرايش بايد به آن توجه کنيد، تاريخ مصرف ذکر شده روي جعبه  لوازم آرايشي است. به گفته محققان روسي، بيش از نيمي از بانواني که براي خريد لوازم آرايش به فروشگاه ها مي روند کوچکترين توجهي به تاريخ مصرف اين محصولات ندارند و به علاوه تا وقتي تمام نشود آن را دور نمي ريزند.

 

اين در حالي است که بسياري از اين محصولات ماه ها نيز در فروشگاهها، گمرک و....  باقي مي مانند و وقتي به فروش مي رسند چيزي به پايان تاريخ مصرف شان باقي نمانده است.

توصيه کاربردي :

هنگام خريد لوازم آرايشي، قبل از پسنديدن رنگ اين محصولات، به دنبال تاريخ مصرف آن باشيد. محصولات معتبر حتما داراي تاريخ توليد و تاريخ انقضا هستند.

براي خريد محصولات آرايشي کاليلند کليک کنيد

 

خريد محصول تقلبي جاي محصول اصلي

ممکن است شما به جعبه يک ريمل نگاه کنيد و ببينيد برچسب کنترل کيفيت وزارت بهداشت را دارد و با خيال راحت آن را بخريد، ولي بد نيست بدانيد فقط داشتن برچسب وزارت بهداشت کافي نيست.

گاهي مواد آرايشي بهداشتي که حتي از کانال‌هاي رسمي و با مجوز وزارت بهداشت و درمان وارد کشور مي شوند، بسته بندي پلمپ شده ندارند و به راحتي به وسيله افراد سودجو تخليه و با مواد ديگري پر مي شوند که ممکن است عوارض بدي روي سلامت پوست شما بر جاي بگذارند. در اين صورت شما پول زيادي بابت يک مارک معتبر پرداخته ايد، ولي لوازم آرايشي قلابي را مصرف مي کنيد. در برخي از موارد، متخلفان حتي قالب ظروف و برچسب مواد خارجي را ساخته و با موادي بسيار متفاوت با موادي که روي ظرف درج شده است، پر مي کنند که اين مساله سلامت مصرف کنندگان را تهديد مي کند. اين در حالي است که با وجود پرداخت هزينه بسيار زياد براي تهيه مواد خارجي و با اطمينان از برچسب وزارت بهداشت، باز هم معلوم نيست که واقعا چه چيز مصرف مي کنند.

 

توصيه کاربردي :

براي اينکه دچار چنين مشکلاتي نشويد، اول لوازم آرايشي معتبر را انتخاب کنيد و سپس از برچسب وزارت بهداشت و پلمپ بودن آن محصول مطمئن شويد.

 

چندي است که شما برچسب هاي سفيدرنگي با نوشته هاي سياه رنگ را روي محصولات آرايشي مي بينيد. بر اساس ماده 11 قانون مواد خوردني، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي بايد روي تمام اقلام خارجي، برچسب فارسي نويسي شامل نام محصول، نام تجاري، تاريخ توليد و انقضا، شماره مجوز ورود از وزارت بهداشت و نام شرکت واردکننده درج شده باشد.

دقت کنيد شماره ثبت، شماره بهره برداري و بارکد به هيچ عنوان نشانه مجوز توليد بهداشتي نيست و مواد آرايشي بايد داراي پروانه ساخت يا مجوز رسمي ورود از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي باشند.

بد نيست بدانيد مندرجات وزارت بهداشت روي مواد وارداتي به سه شکل برچسب، مهر ( مانند درج تاريخ توليد و تاريخ انقضا) يا به صورت فارسي‌نويس روي برچسب اصلي ظرف است که نوع آخر، بهترين نوع ممکن براي غيرتقلبي بودن آن محصولات است.

با تشکر از شما همراه هاي گرامي اميدواريم مطلب براي شما خوب و آموزنده باشد و در زمان خريد لوازم آرايش به راحتي خريد خود را انجام دهيد.