loading

جهت تهیه هر کدام از محصولات سایت می توانید با شماره 02161791515 تماس حاصل نموده و یا عدد 1 را به شماره 10009594 پیامک نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما سفارش شما را ثبت نمایند.

کفش مناسب راه رفتن

چه نوع کفش براي پياده رو مناسب مي باشد؟

 

خريد کفش پياده روي و مناسب بودن آن از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. ما براي سلامتي و جلو گيري از اضافه وزن نياز به ورزش و فعاليت داريم که پياده روي بهترين ورزش مي باشد، توصيه اول پزشکان پياده روي مي باشد. آيا شما  ميدانيد چه مدل کفش مناسب پياده روي هستش ؟

کفش پياده روي با کفش دويدن فرق مي کند. کفش پياده روي سفت مي باشد و راحت خم نمي شود در صورتي که کفش مناسب دويدن نرم بوده و انعطاف دارد راحت خم مي شود .حتما حتما موقع پوشيدن کفش از جوراب استفاده کنيد.

 

 

ويژگي هاي کفش پياده روي :

سبک بود کفش بسيار داري اهميت مي باشد به دليل اينکه از  کفش هاي پياده روي زياد استفاده مي شود سنگيني کفش  باعث خستگي عضلات پا مي شود. و شما نمي توانيد مدت زيادي را پياده روي کنيد. 

جنس رويه بايد به گونه اي باشد که پا در آن کاملا تنفس کند يعني هوا در آن عبور کند. تا باعث عرق کردن پا نشود، عرق کردن پا در کفش بسيار ناخوشايند و آزار دهنده ميباشد و موجب بيماري هاي پوستي و قارچي ميشود. بهتر است از کفش هاي با رويه چرم و يا پارچه مرغوب استفاده کنيد.  

زيره کفش و لايه مياني:  

يکي از مهم ترين نکات در انتخاب کفش ورزشي ميزان ضربه پذيري و انتقال ضربه به پا مي باشد به همين دليل در زمان خريد کفش پياده روي بايد به زيره و لايه مياني آن توجه کنيد. زيره کفش پياده روي بايد بايد داراي قوس در ناحيه مياني آن باشد تا ميزان فشار و ضربه وارده به کفش را کمتر به پا منتقل کند. قسمت ديگري که فشار وارده را کم مي کند لايه مياني مي باشد لايه مياني دو عمده دارد اول اينکه فشار حاصل از وزن را کمتر به سطح منتقل مي کند و دوم فشارهاي وارد شده از زمين به کفش را تا حد زيادي کم ميکند. 

پاشنه کفش:

پاشنه کفش پياده‌روي بايد راحت باشد و به پا فشار نياورد اگر کفش پياده روي شما بند دار است از تمام سوراخ هاي کفش بند را رد کنيد و قبل از گره زدن کفش بايد به راحتي بتوانيد پاشنه پا را از کفش درآوريد. کفش پياده روي در قسمت کفي و پاشنه بايد پد داشته باشد ، در هنگام پياده روي ضربه به پا وارد ميشود و شما از طريق پد ميتوانيد جلو ضربه وارده به پاشنه و پنجه را بگيريد. کفش پياده روي بايد حداقل 1.5 سانت لژ داشته باشند. اگر پاشنه پا خيلي زخيم باشد باعث کوبيدن پاي شما به زمين مي شود. باعث کم شدن سرعتتون هم ميشه و ممکن است ساق پاي شما درد بگيرد.

 

نقطه انعطاف پذير کفش :

قبل از اينکه کفش ورزشي خود را بپوشيد نقطه انعطاف پذير اون رو چک کنيد. براي تست اين کار پاشنه کفش را در دستتان بگيريد و پنجه آن را روي زمين فشار دهيد . کفش بايد در همان جايي که پاي شما انعطاف پذيري دارد خم شود. 

اگر نقطه انعطاف پذيري کفش نا مناسب باشد باعث درد در ناحيه گودي کف پا مي شود در حالي که اگر انعطاف پذيري کفش پياده روي کم باشد باعث کشيدگي تاندون آشيل و کف پا مي شود.

 

 

 

اندازه کفش :

اندازه بود کفش بسيار اهميت داره هميشه يک پا از پاي ديگر بزرگتر مي باشد و شما بايد سايز کفش خود را بر اساس پاي که بزرکتر است انتخاب کنيد.البته اگر کفش خيلي بزرگتر باشد باعث ميشود از پا در بيايد و شما را اذيت ميکند و باعث کشيدن پا و حتي پيچ خوردن آن مي شود و اگر تنگ باشد پاي شما زخم ميشود و نمي توانيد را برويد پس در انتخاب کفش دقيق باشيد.

 

براي مشاهده راهنماي سايز کليک کنيد.

 

اشتباهاتي درباره خريد کفش پياده روي :

خريد کفش ورزشي تنگ : 

کفش پياده روي تنگ باشد باعث تاول، سياه شدن ناخن و پا مي شود. خانوم ها معمولا کفش هايي رو انتخاب مي کنند که که دقيق به پايشان بچسبد و گاهي بيش از حد نگران اندازه پايشان هستند. براي اينکه بدانيد کفش اندازه است و تنگ نيست، شما بايد بتوانيد انگشتان خود را درون کفش تکان بدهيد به اصطلاح با انگشتانتان پيانو بزنيد. حواستان باشد بيش از اندازه هم گشاد نباشد. 

اندازه گيري کفش در زمان اشتباه : 

يعني صبح ها براي خريد کفش نرويد در طول روز به دليل فعاليت پا ورم ميکند و بزرگتر است به همين دليل براي خريد کفش عصر ها برويد 

خريد کفش به خاطر ظاهر :

 برخي از افراد به ظاهر کفش بيشتر از کارايي آن دقت مي کنند. افرادي که بر اساس ظاهر کفش را انتخاب مي کنند بعد مدتي ميگويند کفش پاي ما را اذيت مي کند پس قبل از ظاهر به اندازه و کارايي آن توجه کنيد. 

 

نتيجه گيري : 

کفشي که براي پياده روي انتخاب ميکنيد بايد اندازه پاي شما باشد، به زيره، رويه و پاشنه کفش بسيار توجه کنيد. هرگز بخاطر ظاهر کفش را انتخاب نکنيد. اولويت براي خريد کفش کيفيت و استاندارد بودن کفش باشد. حتما براي راه رفتن کفش مناسب پياده روي تهيه کنيد.